Заспокоєння руху - лежачі поліцейські, берлінські подушки, міні-кільця купити зі складу - найнижча ціна в грн: самовивіз, доставка, наявність, в т.ч. з ПДВ

У міському благоустрої важливу роль відіграє дотримання швидкісних режимів. Для того, щоб примусово обмежувати швидкість руху, у 2006 році було створено державні стандарти ДСТУ 4123:2006 "Безпека дорожнього руху. Влаштування примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки на вулицях та дорогах. Загальні вимоги". Починаючи з 2020 року набирає чинності новий ДСТУ 4123:2020 "Безпека дорожнього руху. Засоби заспокоєння руху. Загальні технічні вимоги" , та з цього моменту, ДСТУ 4123:2006 перестає діяти.
Лежачі поліцейські
Лежачі поліцейські в тому вигляді, в якому ми їх звикли бачити на дорогах - жовто-чорні нерівності, що виступають на всю ширину дороги, були прописані в ДСТУ 4123 2006 року. та й досі лежачі поліцейські за ДСТУ 2006 року поширені як на території України, так і за її межами.
З 2020 року у державних стандартах лежачі поліцейські змінили свою форму та загальноприйняту назву. Новий вид лежачих поліцейських називається "берлінською подушкою", а в ДСТУ прописаний як дорожній пагорб. Ці заходи мають на меті підвищити рівень безпеки дорожнього руху та беруть свої витоки з європейських практик облаштування доріг загального користування.
Берлінська подушка
Берлінська подушка не займає всю ширину дорожньої частини, лише центральну її частину. Це зроблено для того, щоб знизити рівень шуму від проїзду вантажних автомобілів з широкою колісною базою, коли вантажівка гуркоче під час проїзду через лежачий поліцейський. У той же час, берлінська подушка змушує знижувати швидкість легкових автомобілів.
Берлінська подушка є більш щадною для автомобіля при проїзді штучної дорожньої нерівності, ніж лежачий поліцейський. Також берлінська подушка завдяки своїй ширині є більш стійкою до руйнування прибиральною технікою.